Aktualności

Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.


***

Filia nr 16 przy ul. Raszei 1 jest nieczynna do odwołania. Zapraszamy do innych filii w celu realizacji konkursu.


***

Filia nr 4 przy ul. Poznańskiej 52 zaprasza dzieci i młodzież w dniach 7-11 maja. Po tym terminie zapraszamy do innych filii w celu realizacji konkursu.


***

Zaczynamy już 7 maja! Życzymy dobrej zabawy :)

Zaczynamy w bibliotece

Grę zaczynamy w wybranej filii Książnicy Kopernikańskiej.

Godziny otwarcia poszczególnych filii bibliotecznych i Biblioteki Głównej

Zasady gry

Regulamin

Do pobrania

Karta Zadań - karta jest dwustronna więc pobierz obie części: 1 strona ; 2 strona


Regulamin

Zasady gry

Godziny otwarcia filii bibliotecznych i Biblioteki Głównej

Sponsorzy


Wróblewski Budownictwo

Firma usługowo-budowlana „Wróblewski” istnieje na lokalnym rynku od 2010 roku. Przez ten okres realizowaliśmy zamówienia na prace budowlane dla klientów indywidualnych oraz firm, podjęliśmy również współpracę z deweloperami. Specjalizujemy się w budownictwie domów jednorodzinnych, mieszkalnych budynków szeregowych, apartamentów jednopoziomowych. Wciąż podnosimy swoje kwalifikacje, aby zapewnić wysoką jakość oferowanych przez Naszą firmę usług.


TUDEN

TUDEN oferuje szeroką gamę usług związanych ze sprzątaniem oraz sprzedaje specjalistyczne środki, urządzenia i maszyny do utrzymania czystości. Swoim zasięgiem obejmuje województwo kujawsko-pomorskie, posiada punkt handlowy w Inowrocławiu. Przez ponad 20 lat firma wypracowała sobie znaczącą pozycję na rynku lokalnym, świadcząc usługi dla tak poważnych partnerów jak: placówki służby zdrowia, zakłady przemysłu spożywczego, urzędy, szkoły i super-markety.


Mart Glass

F.H.U. "Mart-Glass" Maciej Rutkowski prowadzi działalność w branży szyby samochodowe. Początkowo zajmowaliśmy się serwisem i wymianą szyb samochodowych. Dziś specjalizujemy się także w przyciemnianiu szyb oraz zmienianiu koloru auta poprzez oklejanie folią (karbon, mat). Dojeżdżamy do klienta. Tanio, szybko, solidnie.
Nasza siedziba znajduje się w Toruniu na ul. Grudziądzkiej 161 A, tel. 502-463-154.


Civis Vita Centrum Medyczne

Civis Vita to Centrum Medyczne powstałe z myślą o obywatelach i obywatelkach, którzy oczekują udzielenia świadczeń na miarę XXI wieku. Celem naszym jest świadczenie usług na jak najwyższym poziomie. Prowadzimy działalność w zakresach:
* położniczo-ginekologicznm (usługi medyczne w całym okresie życia kobiety),
* stomatologicznym (m. in. stomatologia zachowawcza, estetyczna, chirurgia, protetyka, implantologia),
* medycyny estetycznej (m. in. rewitalizacja skóry twarzy, leczenie łysienia).


Ekonomiczny Dom

Jesteśmy firmą, która chce być partnerem dla swoich klientów. Zależy nam na wspólnym tworzeniu przestrzeni, w której mieszkańcy będą mogli wygodnie i bezpiecznie żyć. Szukamy rozwiązań, dzięki którym w najlepszy sposób uda się zagospodarować każde pomieszczenie i w pełni wykorzystać możliwości aranżacji przestrzeni. Dzięki sprawnej organizacji działania naszej firmy możemy zaoferować klientom wybudowane zgodnie z umową domy.


Global Brokers

"Naczelnym celem działalności prowadzonej przez GLOBAL BROKERS sp. z o.o., jest dostarczenie najwyższej jakości, kompleksowej oferty usług doradztwa ubezpieczeniowego i wszelkiego innego wsparcia, pozwalającego naszym klientom w całej Polsce, osiągnąć największe korzyści i przez to zyskanie i utrzymanie ich szacunku i lojalności".


SWIMER

Firma Swimer z siedzibą w Toruniu zajmuje się produkcją wyrobów z tworzyw sztucznych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w produkcji, dystrybucji i serwisowaniu urządzeń do magazynowania paliw płynnych. Kompleksowa oferta firmy jest w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów, a profesjonalne podejście i obsługa posprzedażowa jest na najwyższym poziomie, co czyni firmę SWIMER z Torunia niewątpliwie jednym z liderów tej branży w Polsce


Towarzystwo Miłośników Torunia

Stowarzyszenie „Towarzystwo Miłośników Torunia” w skrócie ToMiTo działa na terenie miasta Torunia. Jego celem jest inicjowanie, podejmowanie i rozwijanie działalności społecznej zmierzającej do rozwoju i popularyzacji miasta Torunia oraz budowanie i umacnianie więzi z nim jego mieszkańców. ToMiTo realizuje swoje cele poprzez: organizowanie imprez, odczytów, konkursów, wystaw, pokazów, rozwijanie akcji wydawniczej o tematyce związanej z Toruniem, nawiązywanie i utrzymywanie łączności z towarzystwami o podobnych celach i formach działania, podejmowanie innych, właściwych form działalności służących realizacji celów statutowych.
Park Linowy Barbarka

Barbarkowy Park Linowy to świetny sposób na spędzanie czasu na świeżym powietrzu z całą rodziną. Wizyta w Parku to aktywny wypoczynek, przygoda oraz niezły przypływ adrenaliny dostępny dla każdego, bez względu na wiek czy sprawność fizyczną. U nas możesz przełamać własne słabości i skorzystać z atrakcji w pięknych okolicznościach przyrody. Przełam lęk i swoje słabości, uwierz w swoje umiejętności, pobudź hart ducha.


MOSiR

Podstawowym celem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Toruniu jest prowadzenie działalności w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i masowej rekreacji. W skład MOSiR wchodzą m.im. Camping i hotel Tramp, Kryta Pływalnia z Hotelikiem, sztuczne lodowisko Tor-Tor, hala sportowa "Olimpijczyk", Mini Aquapark, Stadion Żużlowy, Skate Park, plaża miejska oraz boiska sportowe i siłownie zewnętrzne.


Centrum Popularyzacji Kosmosu "Planetarium - Toruń"

Planetarium zostało otwarte w 1994 roku. Od tamtej pory rozszerzyło swoją ofertę i dziś jest prawdziwym Centrum Popularyzacji Kosmosu:
* Sala Planetarium - miejsce, w którym wyświetlamy pokazy astronomiczne,
* Sala Geodium - wystawa interaktywna poświęcona Ziemi jako planecie,
* Baza MARS#17 - interaktywa przestrzeń zaaranżowana w formie bazy kosmicznej.


Gospoda Pod Modrym Fartuchem

Gospoda pod Modrym Fartuchem to jedna z najstarszych restauracji w Europie i najstarsza w Toruniu. Działa od 1489 roku. Zapraszamy na kuchnię polską tradycyjną. Proponujemy ponad 200 rodzajów piwa. Jadali tutaj m. in. Jan Olbracht i Napoleon Bonaparte, spróbuj i Ty !


KLEKS

Jesteśmy firmą z ponad 20-letnim doświadczeniem, zrzeszoną od 1998r. w polskiej sieci handlowej Partner XXI. Zapewniamy fachową pomoc z zakresu: urządzeń biurowych, materiałów eksploatacyjnych, akcesoriów komputerowych, akcesoriów do oprawy dokumentów, materiałów do prezentacji i konferencji, produktów do organizacji i archiwizacji dokumentów, stempli, akcesoriów biurowych, przyborów do pisania i korygowania. Dbamy o ekologię – odbieramy zużyte materiały eksploatacyjne.


Muzeum Okręgowe

Muzeum Okręgowe w Toruniu to najstarsza i największa instytucja kulturalna w mieście. Powstała w 1861 roku, obecnie posiada sześć oddziałów: Dom Mikołaja Kopernika, Muzeum Historii Torunia (w Domu Eskenów), Muzeum Toruńskiego Piernika, Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu (w Kamienicy pod Gwiazdą) oraz Ratusz Staromiejski. Muzeum posiada bardzo bogatą ofertę kulturalną i wydawniczą . Co roku organizuje spektakularne wystawy, Noce Muzealne, międzynarodowe konkursy dla dzieci i młodzieży, różnorodne warsztaty, wykłady oraz spotkania ze znanymi osobistościami.


REBEL

Nasz sklep jest po prostu "zawalony" grami. Chcemy, aby wybór był jak największy! Dlatego też powstał sklep internetowy - tu nigdy nie zabraknie miejsca na coraz to nowsze produkty :) Żadna z gier nie jest nam obca. Zawsze staramy się dowiedzieć o nich jak najwięcej, aby móc dobrze doradzić naszym klientom. Gramy nawet w gry dla dzieci! Jesteśmy pasjonatami, uważamy, że to jeden z najlepszych dostępnych sposobów na doskonałe spędzenie czasu ze znajomymi i rodziną.


Winning Moves

Firma Winning Moves została założona w 1997 roku i ma swoją międzynarodową siedzibę w Londynie. Posiada biura w Polsce, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Rosji, Turcji i Australii, a nasze gry są sprzedawane na całym świecie. Jesteśmy producentem i dystrybutorem licencjonowanych, personalizowanych i regionalnych edycji najpopularniejszych gier planszowych, takich jak Monopoly, Cluedo, Zgadnij kto to? Trivial Pursuit, Ryzyko a także wyjątkowej gry karcianej Top Trumps.

Cereal Partners Poland Toruń-Pacific

Historia Nestlé rozpoczyna się w 1866. Obecnie Nestlé jest największym na świecie producentem żywności. Mamy ponad 2000 marek, począwszy od marek znanych na całym świecie, po ulubione marki lokalne. Jesteśmy obecni w 191 krajach. Celem Nestlé jest podnoszenie jakości życia i dążenie do lepszej przyszłości. Chcemy pomóc kształtować lepszy świat. Chcemy również inspirować ludzi do zdrowszego stylu życia. W ten sposób angażujemy się w życie społeczne, co zapewnia długoterminowy sukces naszej firmy.


Cykoria

CYKORIA SA jest producentem koncentratów spożywczych, suszów warzyw i owoców, przypraw i mieszanek przyprawowych a także suszu cykorii korzeniowej. Firmę założono w 1880 roku i w swojej działalności łączy ponad 130-letnią tradycję z nowoczesnością i sprawdzoną technologią oraz sprawnym zarządzaniem. CYKORIA SA proponuje konsumentom wyroby spożywcze w bogatej palecie asortymentowej i smakowej, odpowiadającej różnym gustom i potrzebom. Skupiamy się na osiągnięciu najwyższej jakości produktów, rzetelności i lojalności wobec konsumenta, zapewnieniu bezpieczeństwa zdrowotnego wyrobów i wprowadzaniu nowości na rynek. Współpracujemy z jednostkami naukowo-badawczymi i prowadzimy własne badania.


Manufaktura Cukierków

Jesteśmy najsłodszym miejscem w Warszawie oraz Toruniu – miejscem, którego nie można ominąć. Od 6 lat zajmujemy się produkcją ręcznie wytwarzanych cukierków oraz lizaków. W naszych lokalach odwiedzający mogą zobaczyć, w jaki sposób metodą pochodzącą z XVII w., powstają małe słodkie, magicznie kolorowe arcydzieła. Karmelki oraz lizaki tworzymy na oczach widowni, która może zobaczyć jak słodka masa zyskuje cudowny zapach, magiczny kolor oraz fantazyjny kształt.


Krajowa Spółka Cukrowa

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. jest obecnie największym w Polsce i ósmym, co do wielkości, producentem cukru buraczanego w Europie. W skład koncernu wchodzi również zakład przetwórstwa owocowo-warzywnego „Polskie Przetwory” z siedzibą we Włocławku. Podstawowy przedmiot działalności stanowi produkcja i sprzedaż cukru, handel wyrobami powstałymi w trakcie jego wytwarzania oraz przetwórstwo owocowo-warzywne.


Vobro

Zakłady Produkcji Cukierniczej „VOBRO” wytwarzają około 100 rodzajów wyrobów czekoladowych oraz ponad 30 gatunków ciastek. Surowce do ich produkcji sprowadzane są m.in. ze Szwecji, Niemiec, Belgii , Włoch i Słowacji. Rocznie z brodnickiej fabryki trafia na rynek światowy około 10 milionów bombonierek, z czego czwartą część stanowi eksport do ponad 20 krajów na 4 kontynentach.


Nagrody

Nagrody rzeczowe:
* tablety,
* klocki Lego,
* zestawy gier planszowych i towarzyskich,
*puzzle,
* książki,
* zestawy przyborów szkolnych.


Wejściówki i vouchery:
* karty MOSiR z doładowaniem 50 zł.,
* bilety do Planetarium oraz na wystawy Geodium i Mars#17,
* wejściówki do Parku Linowego Barbarka,
*Zaproszenie do Gospody Pod Modrym Fartuchem w Toruniu za 50 zł.


Słodki poczęstunek:
* lizaki,
* cukierki,
* batoniki,
* suszone owoce.

Galeria


Kontakt

telefon: (56) 622 66 42 wew. 145 (w godzinach 7.00-15.30)
zagadkowa@ksiaznica.torun.pl


Agnieszka Ignaszak
Aleksandra Martini-Surman
Emilia Raczkowska
Monika Wróblewska
Magdalena Zielińska

Theme by html5up